Search
Close this search box.
شرکت طراحی و مهندسی| تأمین تجهیزات| نصب و راه اندازی سیستم های برق و اتوماسیون

خدمات

ساخت و تولید

طراحی و مهندسی

شرکت طراحی و مهندسی،تأمین تجهیزات، ساخت و نصب و راه اندازی نیکسا

فهرست مطالب

شرکت نیرو کنترل سامان (نیکسا) مجری پروژه های برق، کنترل و ابزار دقیق در سال 1376 فعالیت تخصصی خود را با نام شرکت “طراحی و مهندسی پیمان خدیر” آغاز نمود و در سال 1386 به شرکت “طراحی و مهندسی نیرو کنترل سامان” تغییر نام داد و تاکنون با این نام به فعالیت خود ادامه داده است.

هدف بنیان گذاران نیکسا از تشکیل این شرکت، بهره گیری از دانش تخصصی مهندسان داخل کشور به ویژه نسل جوان، سرعت بخشیدن به ارائه خدمات تخصصی و بومی سازی فن آوری در انجام طرح های ملی بوده است.

این شرکت فعالیت خود را با ارائه خدمات طراحی و مهندسی در زمینه برق، کنترل و تجهیزات ابزاردقیق صنایع گوناگون آغاز کرده و پس از آن به تدریج با گسترش دامنه فعالیت ها، پروژه های بسیاری را به صورت EPC (مهندسی، تامین تجهیزات، اجرا و نصب) به ثمر رسانده است.

در سال 1380، نیکسا با هدف ارائه خدماتی یکپارچه به تمامی کارفرمایان، کارگاه مونتاژ انواع تابلو برق صنعتی و کنترل را تاسیس نمود و در مدت زمانی کوتاه، با اخذ نمایندگی انحصاری از شرکت Pro-Plan آلمان، در زمینه تهیه و ساخت تابلوهای میمیک موزائیکی (MIMIC PANELS ,MOSAIC MIMIC TECHNOLOGY)، سطح توانمندی های خود را ارتقا بخشید. هم چنین با همکاری نیروهای اجرایی کارآمد و خلاق، به کارگیری روش های نوین مدیریت و بهره گرفتن از فناوری های روز دنیا، توانست خدمات خود را با کیفیتی قابل توجه به کارفرمایان ارائه نماید.

حضور موفق شرکت طراحی و مهندسی نیکسا در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، آب و فاضلاب، خودروسازی و تولیدی؛ نتیجه کسب سال ها تجربه و فعالیت گروهی مدیران توانمند و کارشناسان متخصص این مجموعه می باشد.

هم اکنون شرکت نیکسا با بیش از دو دهه سابقه در پیشبرد پروژه های EPC برق، کنترل و ابزاردقیق در سطح ملی؛ به جهت گسترش خدمات خود و ایفای نقش در خودکفایی و پیشرفت کشور عزیزمان، اقدام به راه اندازی بخش ساخت و طراحی ماشین آلات صنعتی و ربات صنعتی

نموده است. آغاز به کار دوره های آموزشی و بخش فروش در حوزه برق، کنترل و ابزاردقیق نیز از برنامه ­های شرکت طراحی و مهندسی نیکسا می ­باشد که به زودی به جامعه مهندسی کشور ارائه می­ گردد.

خدمات شرکت طراحی و مهندسی نیکسا 

 1. طراحی و مهندسی پروژه‌ها
 2. تأمین تجهیزات
 3. ساخت و تولید
 4. نصب و راه اندازی
 5. فروش
 6. مشاوره، خدمات و تهیه مدارک فرآیندی

پیش فاکتور مناقصات

1. خدمات طراحی و مهندسی نیکسا

شرکت طراحی و مهندسی نیکسا خدمات زیر را به مشتریان ارائه می ­نماید:

 1. طراحی تاسیسات برق صنعتی و الکتریکی
 2. برنامه نویسی اتوماسیون صنعتی و برنامه نویسی PLC
 3. مشاوره، نصب و راه اندازی تجهیزات ابزاردقیق و اتوماسیون صنعتی
 4. طراحی سیستم های تله­ متری و اسکادا
 5. طراحی ماشین آلات صنعتی و ربات صنعتی
 6. طراحی اپلیکیشن طراحی تابلو برق

1-1- طراحی تاسیسات برق صنعتی و الکتریکی

برق صنعتی به معنی کنترل سه فاز ورودی به کارخانه و یا سوله (فضای صنعتی) می­ باشد. در حقیقت این سه فاز جهت روشن و خاموش کردن و کنترل تجهیزات کارخانه یا مجموعه صنعتی هم چون تصفیه خانه­ های آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد.

بخش های گوناگونی که شرکت طراحی و مهندسی نیکسا، آماده ارائه خدمات در این زمینه می­ باشد؛ به شرح زیر است:

   فشار متوسط                                                

 • خط فشار متوسط
 • پست فشار متوسط
 • کابل و سرکابل فشار متوسط

ترانس، دیزل و خازن         

 تابلوهای برق                                                        

 • تابلو برق اصلی و فرعی
 • تابلو برق تغذیه موتوری

تابلو برق دیواری

شکل (1). تابلو برق فرعی- 1 .سیستم برق صنعتی

تابلو برق تغذیه موتوری

شکل (2). تابلو برق تغذیه موتوری- سیستم برق صنعتی

  ارتینگ                                                               

 کابل و سینی کابل                                                

کابل فشار ضعیف

شکل (3). کابل فشارضعیف- پروژه ایستگاه پمپاژ ایلام- 1- شرکت نیکسا

سینی کابل

شکل (4). کابل فشارضعیف- پروژه ایستگاه پمپاژ ایلام- 2- شرکت نیکسا

 سایر سیستم ها                                                 

 • سیستم روشنایی
 • سیستم تلفن و شبکه اینترنت
 • سیستم دوربین مداربسته (CCTV)
 • سیستم اعلام دود و حریق
 • سیستم حفاظت کاتدیک

1-2- برنامه نویسی سیستم اتوماسیون صنعتی و برنامه نویسی PLC

شرکت طراحی و مهندسی نیکسا آماده ارائه خدمات برنامه نویسی PLC و HMI، مطابق با سیستم برندهای گوناگون از جمله زیمنس (Siemens)، اشنایدر (Schneider)، امرون (Omron) و … می ­باشد. می­ توانید با استفاده از لینک زیر و برآورد هزینه برنامه نویسی پروژه خود، جهت ارائه درخواست خود به شرکت نیکسا اقدام نمایید…

محاسبه خدمات برنامه نویسی PLC

برای برنامه نویسی سیستم کنترل، مدارکی مورد نیاز است که توسط واحد طراحی و مهندسی نیکسا قابل تهیه بوده و شامل نقشه های P&ID، شرح فرآیند، فلسفه کنترل، لیست ورودی و خروجی ها، نقشه تابلو کنترل و لاجیک دیاگرام است که برنامه نویسی PLC و HMI براساس آن ها صورت می گیرد.

از دیگر خدمات برنامه نویسی سیستم کنترل و مانیتورینگ شرکت نیکسا فروش فانکشن بلاک(FB)ها می باشد با استفاده از این فانکشن ها می توانید برنامه نویسی ساختار یافته تر با کمترین خطا به کارفرما ارائه نمایید همچنین در زمانی کوتاه پروژه خود را به پایان برسانید.فانکشن بلاک ها شامل ابزاردقیق ها ( فلومتر، فشارسنج و …) ، عملگرها ( شامل موتور های تک جهته و دو جهته، شیرهای کنترلی و …) و فانکشن های کنترلی می باشد.

PLC Functions

مانیتورینگ HMI

شکل (5). مانیتورینگ (HMI) – پروژه تصفیه خانه فاضلاب شمال جزیره کیش – شرکت نیکسا

مانیتورینگ

شکل (6) مانیتورینگ (HMI) – پروژه تصفیه خانه فاضلاب صنعتی پتروشیمی فجر – شرکت نیکسا

 1-3- مشاوره، نصب و راه اندازی تجهیزات ابزاردقیق و اتوماسیون صنعتی

از تخصص های شاخص شرکت طراحی و مهندسی نیکسا، فعالیت واحد قدرتمند کنترل و ابزاردقیق می­ باشد. این شرکت، از همکاری کارشناسان متخصص، حرفه ای و در عین حال با تجربه در این حوزه بهره مند است. در نتیجه آماده ارائه خدماتی هم چون طراحی و تعیین مشخصات فنی سیستم کنترل و ابزاردقیق، مذاکرات فنی با سازندگان و نظارت دقیق بر نصب و راه اندازی سیستم های کنترل و ابزاردقیق می­ باشد.

شرکت طراحی و مهندسی

شکل (7). طراحی تابلو کنترل

تأمین تجهیزات

شکل (8). طراحی ابزاردقیق

ابزاردقیق

شکل (9). طراحی ابزاردقیق- پروژه تصفیه خانه فاضلاب شمال جزیره کیش – شرکت نیکسا

ساخت نصب و راه اندازی

شکل (10). طراحی سیستم کنترل – پروژه انتقال آب از سد آزاد به دشت قروه (دهگلان)- شرکت نیکسا

1-4- طراحی سیستم تله­ متری و اسکادا

تله ­متری فرایند جمع ­آوری داده ­ها و اطلاعات از نقاط دور و غیر قابل دسترس و انتقال آن ها به مرکز یا واحد کنترل جهت نظارت و کنترل از راه دور می ­باشد.

شرکت نیرو کنترل سامان با انجام پروژه های گوناگون در زمینه سیستم های تله متری، از آمادگی و تجربه کافی جهت طراحی و پیاده سازی این سیستم برخوردار است.

اسکادا

شکل (11). طراحی سیستم تله­ متری و اسکادا (Telemetry and Scada)

1-5- طراحی ماشین آلات صنعتی و ربات صنعتی

از خدمات جدید ارائه شده شرکت به مشتریان خود، طراحی ماشین آلات و ربات­ های صنعتی می ­باشد که به عنوان یکی از خدمات اصلی نیکسا، در مراحل زیر انجام می‌شود:

 1. تحلیل سفارش: تیم طراحی ماشین آلات و ربات­ های صنعتی برای تعیین دقیق خواسته‌ها و اهداف پروژه از مشتری اطلاعات می‌گیرد.
 2. طراحی مفهومی: تیم مهندسی با کمک برخی از نرم‌افزارها مانند SolidWorks, AutoCAD, Siemens NX ,CATIA، انتخاب فناوری‌های مناسب و تعیین معماری کلی سیستم، طراحی ماشین آلات و ربات­ های صنعتی را آغاز می‌کند.
 3. توسعه نرم‌افزار: برنامه‌نویسی سخت‌افزار و کنترلرها و توسعه نرم‌افزارهای کاربردی طراحی ماشین آلات و ربات­ های صنعتی برای کنترل و مدیریت آن‌ها انجام می‌شود.
 4. تست و ارزیابی: تست‌های عملکردی، ایمنی و تطابق با استانداردهای طراحی ماشین آلات و ربات­ های صنعتی جهت اطمینان از درستی عملکرد بر روی آن‌ها انجام می‌شود.
 5. راه‌اندازی و پشتیبانی: ربات و ماشین صنعتی به محیط تولید منتقل و راه‌اندازی شده و پس از آن نیز پشتیبانی و خدمات پس از فروش ارائه می‌شود تا مشتریان بتوانند به بهترین شکل از خدمات طراحی ماشین آلات و ربات­ های صنعتی استفاده کنند.

طراحی ربات اسکارا

شکل (12). طرح سه بعدی اتوکد – ربات بازویی با سه مفصل اسکادا (SCADA)

طراحی اسکارا

شکل (13). طراحی ماشین آلات و ربات های صنعتی – ربات بازویی با سه مفصل اسکادا (SCADA)

محصولات شرکت نیکسا با هدف کاهش هزینه ها در بهره گیری از نیروی کار، افزایش ایمنی و بهره­ وری در حوزه های بهداشت و درمان، بسته بندی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

ویدئو (1). نمایی از فعالیت ربات صنعتی SCARA شرکت نیکسا

1-6-  اپلیکیشن طراحی تابلو برق

شرکت طراحی و مهندسی نیکسا ( سابقه طولانی در اجرای پروژه های برق و اتوماسیون) از سال ها تجربه خود در زمینه طراحی تابلوهای برق فشار ضعیف، بهره برده و با همکاری تیمی حرفه ای در زمینه برنامه نویسی، اقدام به پیاده سازی اپلیکیشنی تحت عنوان “Elecondesign” نموده است.

این اپلیکیشن در سیستم عامل Android و IOS قابل اجرا بوده هم چنین امکان استفاده از آن به صورت آنلاین (On-Web) در وب سایت “Elecondesign” وجود دارد.

مدارکی که از طریق این اپلیکیشن می توانید دریافت نمایید:

 1. لیست بارهای الکتریکی تابلو (Load List) به همراه توان، جریان و ضریب توان کل تابلو
 2. لیست قطعات مورد نیاز تابلو برای هر بار الکتریکی به صورت جزئی
 3. لیست خرید قطعات مورد نیاز تابلو
 4. نقشه دیاگرام تک خطی تابلو برق (Single Line Diagram)

در زیر ویدئوی معرفی این اپلیکیشن را مشاهده می کنید:

ویدئو (2). معرفی اپلیکیشن طراحی تابلو برق (Elecondesign)

2. خدمات تامین تجهیزات نیکسا

از دیگر خدمات شرکت مهندسی نیکسا، تامین تجهیزات در پروژه‌های برق و کنترل به شرح زیر می‌باشد:

 1. تعیین نیازمندی‌ها: ابتدا برای تامین تجهیزات، نیازمندی‌های تجهیزات الکتریکی از جمله توان، ولتاژ، جریان، ابعاد و استانداردهای پروژه توسط تیم مهندسی برآورد می‌شود.
 2. انتخاب تامین‌کننده: در این مرحله بازار تامین‌کنندگان تجهیزات، بررسی شده و تامین‌کنندگان مناسب که بتوانند تجهیزات مورد نیاز را ارائه دهند؛ انتخاب می‌شوند.
 3. مذاکره و قرارداد: مذاکرات برای تعیین شرایط و قیمت مناسب با تامین‌کننده انجام شده و قرارداد تامین تجهیزات الکتریکی پروژه منعقد می‌شود.
 4. ارسال و تحویل: تامین‌کننده مسئولیت ارسال و تحویل تجهیزات الکتریکی به محل پروژه را بر عهده دارد. شرکت نیز ممکن است بررسی و تست کیفیت را پس از تامین تجهیزات، بر روی آن‌ها انجام دهد.

تجهیزات برق صنعتی

3. خدمات ساخت و تولید نیکسا

شرکت نیرو کنترل سامان ( نیکسا)، فعالیت ساخت و تولید خود را در سه زمینه زیر، در برنامه دارد:

3-1- ساخت تابلو PLC

شرکت نیکسا با هدف بهبود کیفیت و ارتقای سطح تکنولوژی، همپای طراحی سریع و دقیق پروژه­ های منطبق با خواست مشتریان، اقدام به راه ­اندازی واحد ساخت و مونتاژ تابلوهای کنترل PLC، تابلوهای Remote I/O، تابلوهای مارشالینگ و… جهت دستیابی به اهداف پروژه ­های اتوماسیون صنعتی، تله­ متری، اسکاداو تابلوهای خاص، جهت دریافت و ارسال فرمان از طریق تلفن همراه، نموده است. نیکسا در ساخت تابلو PLC از بهترین و با کیفیت ترین قطعات و تجهیزات از برندهای خارجی و داخلی و مطابق با وندورلیست کارفرما استفاده می نماید.

شرکت طراحی و مهندسی نیکسا جهت سرعت بخشی در ارائه خدمات، اقدام به تهیه پیش فاکتور آنلاین جهت تابلوکنترل های تولیدی خود نموده است. جهت استفاده از این قابلیت، می توانید از لینک زیر استفاده نمایید…

محاسبه قیمت تابلو کنترل

تابلو کنترل PLC

شکل (14). نمونه ای از یک تابلو کنترل – 1 ( control panel)

تابلوکنترل مرکزی

شکل (15). نمونه ای از یک تابلو کنترل -2 ( control panel)

I/O Remote

شکل (16). نمونه ای از یک تابلو کنترل Remote I/O – پروژه واحد CF شرکت فرآورش بندر امام خمینی – شرکت نیکسا

3-2- ساخت تابلو برق صنعتی

شرکت طراحی و مهندسی نیکسا با همکاری گروهی حرفه ای و کارآزموده از مهندسان و تکنسین ها و بیش از بیست سال تجربه در ساخت و مونتاژ انواع تابلوهای برق فشار ضعیف  آمادگی لازم در جهت تولید انواع تابلو برق را به شرح زیر دارا می باشد:

 • تابلوهای فرمان موتوری (MCC)کنترل موتورهای سه فاز و تک فاز
 • تابلوهای توزیع (واحد صنعتی): توزیع جریان در نقاط گوناگون سایت
 • تابلوهای توزیع (واحد مسکونی): توزیع جریان در نقاط گوناگون ساختمان
 • تابلوهایبانک خازنی: اصلاح ضریب توان

تولید تابلو برق IP68

نقشه ها و مدارک زیر، بر روی طراحی تابلو تمام شده ضمیمه شده و تحویل می شوند:

 • مشخصات عمومی تابلوها
 • نمای جلو تابلوها
 • نمای کف تابلوها
 • نقشه مدار قدرت
 • نقشه مدار فرمان
 • مشخصات و لیست کامل اجناس استفاده شده
 • نقشه ترمینال ها

نکته: تمام نقشه هایی که به آن ها اشاره شد، بر اساس استانداردهای (IEC)و (VDEرسم می ­شوند.

تابلوبرق با چندین سلول

شکل (17). نمونه ای از یک تابلو برق-1 (Electrical panel)

تابلو برق تک سلولی

شکل (18). نمونه ای از یک تابلو برق-2 (Electrical panel)

تابلو برق توزیع اصلی

شکل (19). نمونه ای از یک تابلو برق در حال ساخت- پروژه تصفیه خانه فاضلاب شمال جزیره کیش – شرکت نیکسا

3-3- ساخت ماشین آلات صنعتی و ربات صنعتی

ساخت و تولید ربات صنعتی و ماشین صنعتی در نیکسا پس از طراحی و مهندسی آن‌ها، به عنوان یک پروژه پیچیده و چالش برانگیز، مراحل گوناگونی را شامل می‌شود که به آن‌ها می‌پردازیم:

 1. تهیه قطعات: در ساخت ربات صنعتی و ماشین صنعتی، قطعات مکانیکی (مانند قاب، مفصل‌ها، دستگاه‌های حرکتی و…) و قطعات الکتریکی و الکترونیکی (مانند موتورها، سنسورها، کنترل‌کننده‌ها و…) تهیه می‌شوند.
 2. مونتاژ: قطعات بر اساس طرح و نقشه‌های مهندسی با نصب، اتصال تجهیزات گوناگون و سیم‌کشی به یکدیگر متصل می‌شوند تا ربات و یا ماشین صنعتی شکل نهایی خود را پیدا کند.
 3. نصب و جاگذاری الکتریکی و الکترونیکی: قطعات الکتریکی و الکترونیکی جهت ساخت ربات صنعتی و ماشین صنعتی مانند موتورها، سنسورها، کنترل‌کننده‌ها و… با سیم‌کشی، کابل کشی و تنظیمات، نصب و جاگذاری می‌شوند.
 4. تست و تنظیمات: پس از مونتاژ، برای اطمینان از صحت عملکرد و مطابقت ساخت ربات صنعتی و ماشین صنعتی با استانداردها و نیازمندی‌های مشتریان، تست عملکرد، تحمل و سایر تست‌های کیفیت بر روی محصول انجام می‌شود.
 5. تنظیمات نهایی: برای عملکرد ربات به بهترین شکل، تنظیمات نهایی مکانیکی، الکتریکی و الکترونیکی روی ربات صورت می‌گیرد.
 6. آموزش و بهره‌برداری: کاربران باید به آموزش‌های لازم، جهت کسب بهترین عملکرد از ربات صنعتی، دسترسی داشته باشند.

این مراحل به صورت متوالی و با دقت انجام می‌شوند تا ساخت ربات صنعتی و ماشین صنعتی با کیفیت بالا و عملکرد بهینه انجام شود.

ساخت ربات و ماشین صنعتی

4. خدمات نصب و راه اندازی نیکسا

موارد زیر، مراحل اصلی نصب و راه اندازی در پروژه‌های نیکسا را شامل می‌شود:

 1.  نصب تجهیزات: تجهیزات الکتریکی متناسب با پروژه، مانند تابلوهای برق، کابل‌ها، سیم‌ها، مفتول‌ها، کنتاکتورها و سایر قطعات در مکان‌های مختلف پروژه نصب می‌شوند.
 2. اتصال دهنده‌ها: اتصالات بین تجهیزات، سیم‌ها و کابل‌ها برقرار می‌شود. این اتصالات باید جهت جلوگیری از هرگونه مشکلات احتمالی در نصب و راه اندازی به صورت صحیح و ایمن برقرار شود.
 3. تنظیمات اولیه:. تنظیمات مربوط به ولتاژ، جریان، فرکانس و سایر متغیرهای مرتبط با سیستم برق بر روی تجهیزات انجام می‌شود.
 4. اتصال به منابع تغذیه: سیستم برق باید به منابع تغذیه اصلی، مانند شبکه برق عمومی یا ژنراتورها، متصل شود. اتصالات این بخش باید جهت جلوگیری از هرگونه مشکلات احتمالی در نصب و راه اندازی به صورت صحیح و ایمن برقرار شود.
 5. تست عملکرد: تست‌های عملکرد گوناگون مثل ایمنی و کیفیت سیستم برق باید انجام شود تا اطمینان حاصل شود که به درستی عمل می‌کند.
 6. اجرای تنظیمات نهایی: تنظیمات نهایی نصب و راه اندازی بر روی سیستم برق جهت ایجاد بالاترین کیفیت عملکردی و مطابقت با سفارش مشتریان انجام می‌شود.

نصب و راه اندازی پروژه برق

5. خدمات فروش نیکسا

شرکت نیکسا اقدام به فروش بخشی از تجهیزات کاربردی تابلوهای برق و کنترل صنعتی و ابزاردقیق موجود در انبار خود با قیمت پایین‌تر از بازار و به شرح زیر نموده است:

 • خرید قطعات و تجهیزات تابلو برق صنعتی
 • خرید PLC، تجهیزات ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی

از بین قطعاتی که جهت فروش گذاشته شده‌اند می‌توان به اینورتر (درایو)ها، سنسورهای القایی، کارت‌های I/O دیجیتال و آنالوگ، فرانت کانکتورها و دیگر تجهیزات اشاره کرد.

هم‌چنین نیکسا به عنوان یکی از سازندگان تابلوهای برق صنعتی در کارخانه تابلوسازی خود واقع در شهرک صنعتی عباس آباد تهران، آماده ارائه لیست قیمت جهت فروش تابلوهای برق طرح ریتال، کشویی و PLC متناسب با پروژه های شما می‌باشد.

جهت خرید تجهیزات کاربردی تابلوهای برق و کنترل صنعتی و ابزاردقیق و یا دریافت لیست قیمت انواع تابلو برق صنعتی با ما تماس بگیرید.

فروش تابلوبرق و ابزاردقیق

6. مشاوره، خدمات و تهیه مدارک فرآیندی نیکسا

مدارک فرایندی به‌خصوص نقشه P&ID (Piping and Instrumentation Diagram) و نقشه PFD (Process Flow Diagram) دستاوردی مهم بوده و در فرایندهای صنعتی هم‌چون پتروشیمی، از اهمیت بسیار زیادی برخوردارند. این مدارک، اطلاعات مهم و ضروری فرایندهای صنعتی را جهت کنترل فرایند و انتخاب ابزاردقیق­‌های مناسب در اختیار مهندسان کنترل قرار دهند.

از دیگر خدمات نیکسا مشاوره، خدمات و تهیه مدارک فرایندی برای طیف گسترده ای از صنایع هم‌چون نفت و گاز و پتروشیمی، معادن، خودروسازی و … است. این شرکت با همکاری تیمی حرفه‌ای از مهندسان فرآیند، کنترل و ابزار دقیق، مشاوره، خدمات و تهیه مدارک فرآیندی را به صورت لیست زیر در اختیار شما قرار می‌دهد:

 1. نقشه‌ها Conceptual در 4 سطح
 2. نقشه‌های PFD در 3 سطح
 3. نقشه‌های P&ID در 5 سطح
 4. شرح فرآیند [به همراه سوالات محاسباتی] در 5 سطح
 5. شیت اطلاعات فرآیندی تجهیزات در 3 سطح
 6. محاسبات هیدرولیک در 3 سطح
 7. لیست خطوط لوله کشی در 4 سطح
 8. لیست شیرآلات کنترلی در 3 سطح
 9. نقشه اولیه تجهیزات فرآیندی در 2 سطح
 10. مبانی فلسفه کنترل [ماتریس کنترل] در 3 سطح
 11. مهندسی و انتخاب مواد در 4 سطح

P&ID , PFD

سخن پایانی

همان طور که در این مقاله بصورت مختصر توضیح دادیم شرکت نیکسا به عنوان شرکت طراحی و مهندسی با قابلیت تأمین تجهیزات و نصب و راه اندازی سیستم های برق و اتوماسیون آماده ارائه خدمات به مشتریان است. شرکت نیکسا مجری پروژه های برق و اتوماسیون می تواند پروژه های شما را در حوزه های سیستم برق و کنترل بصورت یکپارچه صفر تا صد انجام دهد. لازم به ذکر است که تیم فنی این شرکت با بهره‌گیری از تجربه خود اقدام به تهیه فایل های اکسل محاسباتی برق و کنترل نموده و این فایل‌ها را بصورت رایگان در اختیار مهندسان و علاقه مندان به این حوزه قرار داده است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *