Search
Close this search box.

لیست قیمت تابلو برق طرح ریتال و سیواکن نیکسا

880x320-21-6517cb0215c71

شرکت نیکسا به عنوان یکی از سازندگان تابلوهای برق صنعتی با دارای بودن کارخانه تابلوسازی در شهرک صنعتی عباس آباد واقع در تهران به عنوان یکی از سازندگان تابلو برق طرح ریتال و سیواکن در تهران شناخته می‌شود. همچنین این شرکت آماده ارائه لیست قیمت تابلو برق طرح ریتال متناسب با پروژه های شما می‌باشد. جهت خرید تابلو برق صنعتی و یا دریافت لیست قیمت تابلو برق صنعتی با ما تماس بگیرید.

 

عناوین مطالب

تابلو برق صنعتی

تابلو برق صنعتی به عنوان یک تجهیز مهم در تاسیسات برقی مورد استفاده می باشد. تابلو برق یک محفظه معمولا بسته و فلزی است که تجهیزات الکتریکی مانند کلیدها ، فیوزها، کنتاکتورها، بی متال ها و … در آن قرار داده میشود وظیفه اصلی تابلو برق در صنعت توزیع و کنترل برق می باشد

اجزای اصلی تابلو برق صنعتی و کارکرد آنها

در زیر برخی از اجزای اصلی تابلو برق صنعتی بصورت مختصر شرح داده شده است:

 • بدنه تابلو برق : محافظی مستحکم که از جنس فلز یا پلاستیک ساخته شده و تجهیزات داخلی را در برابر عوامل محیطی مانند گرد و غبار، رطوبت، ضربه، لرزش و مواد شیمیایی محافظت می کند. درجه حفاظت (IP) بدنه تابلو، مقاومت آن را در برابر این عوامل مشخص می کند. شرکت نیکسا آماده ساخت تابلو برق تا IP66 می باشد.
 • شینه ها: نوارهای فلزی رسانا که وظیفه انتقال جریان الکتریکی بین تجهیزات مختلف تابلو را بر عهده دارند. جنس، ابعاد و نحوه چینش شینه ها از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باید متناسب با جریان عبوری و استانداردهای مربوطه باشد.جنس شینه ها از مس می‌باشد. شرکت در ساخت شینه‌های تابلو برق از بهترین برندهای مورد تأیید کارفرما استفاده می‌کند.
 • تجهیزات الکتریکی: دامنه وسیعی از قطعات الکتریکی را شامل می شوند که هر کدام وظایف خاصی را انجام می دهند. برخی از مهمترین این تجهیزات عبارتند از:
   • کلیدها: برای قطع و وصل جریان برق در مدار به کار می روند. انواع مختلفی از کلیدها مانند کلیدهای مینیاتوری، اتوماتیک، هوایی و … وجود دارد.
   • کنتاکتورها: همانند رله ها عمل می کنند با این تفاوت که برای جریان های بالاتر به کار می روند. کنتاکتورها با استفاده از سیم پیچ و بوبین مغناطیسی قادر به قطع و وصل جریان در مدار قدرت هستند.
   • فیوزها: در مقابل افزایش جریان غیرمجاز از مدار محافظت می کنند و در صورت عبور جریان بیش از حد ذوب شده و مسیر جریان را قطع می کنند.
   • رله ها: به عنوان کلیدهای الکترومغناطیسی عمل کرده و با استفاده از سیم پیچ و بوبین مغناطیسی قادر به کنترل مدارات الکتریکی هستند.
   • تجهیزات اندازه‌گیری: مانند آمپرمتر، ولت متر، کیلووات متر و … برای اندازه گیری و نمایش پارامترهای الکتریکی مانند جریان، ولتاژ، توان و … به کار می روند.
 • سیم ها و کابل ها: وظیفه اتصال تجهیزات مختلف تابلو برق به یکدیگر و انتقال جریان الکتریکی بین آنها را بر عهده دارند. انتخاب نوع، سایز و طول مناسب سیم ها و کابل ها از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باید متناسب با جریان عبوری و استانداردهای مربوطه باشد.

خرید تابلو برق صنعتی و انواع آن

تابلو برق صنعتی طرح ریتال و سیواکن یکی از اجزای اساسی در هر صنعتی هستند، این تابلو برق‌ها در هر صنعتی بطور گسترده استفاده می‌شوند. از تابلو برق صنعتی طرح ریتال در صنایع مختلف مانند صنعت خودروسازی، صنعت نفت و گاز، صنعت فولاد، صنعت سیمان، صنایع غذایی و … استفاده می‌شود. تابلو طرح ریتال از تجهیزات داخل آن در برابر گرد و غبار، آب، نوسانات دما، تداخل الکترومغناطیسی و آسیب فیزیکی محافظت می‌کند.

انواع تابلو برق های تولیدی در شرکت نیکسا به شرح زیر می باشند:

 • تابلو برق فشار ضعیف (Low Voltage)
 • تابلو برق فشار متوسط (Medium Voltage)
 • تابلو برق دیماندی (Demand)
 • تابلو برق مرکز قدرت(Power Center)
 • تابلو برق توزیع(Distribution)
 • تابلو برق مرکز کنترل موتور (Motor Control Center :MCC)
 • چنج اور( Change Over یا ATS دیزل ژنراتور)

هم چنین محصولاتی چون  …

 • تابلو برق بانک خازنی (Capacitor Bank)
 • تابلو برق مارشالینگ (Marshalling)
 • تابلو برق کنترل (PLC)

در کنار …

 • جانکشن باکس (Junction Box)
 • لوکال باکس (Local Box)
 • تابلو برق کنتوری (ساختمانی)

در بالا چند نمونه تابلو برق که توسط شرکت نیکسا به فروش می رسد را مشاهده کردید. لازم به ذکر است که شرکت نیکسا با دارا بودن تجهیزات و تیمی متخصص و کارآمد آماده طراحی و ساخت تابلو برق صنعتی متناسب با نیاز شما می‌باشد. لازم به ذکر است که شرکت نیکسا با تکیه بر سابقه طولانی خود در اجرای پروژه های برق و اتوماسیون می‌تواند تابلوهای صنعتی مقرون بصرفه و درعین حال کارآمد را برای پروژه های شما طراحی نماید.

لیست قیمت تابلو برق طرح ریتال

نحوه محاسبه قیمت تابلو برق صنعتی

قیمت تابلو برق صنعتی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود:

 1. نوع تابلو برق

 • تابلو برق فشار ضعیف: برای کنترل و محافظت از مدارهای الکتریکی با ولتاژ کمتر از 1000 ولت استفاده می شود. قیمت این نوع تابلو برق نسبتاً پایین تر از انواع دیگر است.
 • تابلو برق فشار متوسط: برای کنترل و محافظت از مدارهای الکتریکی با ولتاژ بین 1000 تا 36000 ولت استفاده می شود. قیمت این نوع تابلو برق به طور معمول بالاتر از تابلو برق فشار ضعیف است.
 • تابلو برق فرمان: برای ارسال دستورات کنترلی به تجهیزات الکتریکی و اتوماسیون صنعتی استفاده می شود. قیمت این نوع تابلو برق به پیچیدگی سیستم کنترل و تعداد دستورات ارسالی بستگی دارد.
 • تابلو برق کنترل: برای کنترل و تنظیم پارامترهای فرآیند در صنایع مختلف استفاده می شود. قیمت این نوع تابلو برق به نوع فرآیند و دقت کنترل مورد نیاز بستگی دارد.
 1. ابعاد و اندازه تابلو برق

هرچه ابعاد و اندازه تابلو برق بزرگتر باشد، به مواد اولیه بیشتر و فضای کار بزرگتری نیاز دارد و در نتیجه قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

 1. تجهیزات الکتریکی

نوع، برند و کیفیت تجهیزات الکتریکی به کار رفته در تابلو برق یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده قیمت آن است. استفاده از تجهیزات برندهای معروف و با کیفیت بالا می تواند قیمت تابلو برق را به طور معنی داری افزایش دهد.

 1. سطح اتوماسیون

هرچه سطح اتوماسیون تابلو برق بالاتر باشد، به کنترلرها و سیستم های پیچیده تری نیاز دارد و در نتیجه قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

 1. استانداردها

تابلو برق های صنعتی باید مطابق با استانداردهای مربوطه طراحی و ساخته شوند. رعایت این استانداردها می تواند قیمت تابلو برق را به طور محسوسی افزایش دهد.

 1. خدمات پس از فروش

برخی از شرکت های سازنده تابلو برق خدمات پس از فروش مانند گارانتی، بیمه و آموزش به مشتریان ارائه می دهند که این موضوع می تواند بر قیمت تابلو برق اثر بگذارد.

لیست قیمت تابلو برق صنعتی نیکسا

عوامل مختلفی در تعیین قیمت تابلو برق صنعتی تأثیرگزار هست مانند نوع تابلو برق، جنس بدنه تابلو برق، ضخامت ورق بکار رفته در قسمت های مختلف بدنه تابلو برق، ابعاد تابلو، نحوه رنگ آمیزی تابلو برق، محل نصب  تابلو((outdoor or indoor و درجه حفاظت تابلو برق صنعتی( (IP و …می باشد. در زیر برخی دیگر از عوامل تأثیرگذار در قیمت تابلو برق صنعتی را بیان می­کنیم.

 • ارائه خدماتی همچون گارانتی، بیمه و آموزش به کارکنان کارفرما
 • محدوده جغرافیایی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت تابلو برق می‌باشد زیرا در مناطق مختلف قیمت نیروی کار متفاوت می‌باشد.
 • زمان تحویل تابلو برق از دیگر عوامل تأثیرگذار بر قیمت خرید تابلو برق می‌باشد. هر چقدر زمان تحویل تابلو برق کوتاه­تر باشد قیمت آن متناسبا تغییر خواهد کرد.
 • تعداد تابلو برق­های سفارش داده بر قیمت آن تأثیر می­گذارد. هر چقدر تعداد تابلوها در ابعاد مشخصی بیشتر باشد قیمت آنها کاهش می­یابد.

بنابراین با توجه به مطالب ذکر شده در بالا بهتر است جهت اطلاع و دریافت لیست قیمت تابلو برق صنعتی مورد نظر برای پروژه خود با مشاورین شرکت نیکسا تماس گرفته و با توجه به فاکتورهای مورد نظرتان جدیدترین قیمت ها را دریافت نمایید.

لازم به ذکر است که  قیمت تابلو برق  تنها  معیار  انتخاب  تابلو برق  صنعتی  نیست  و  باید  به  کیفیت،  برند  تجهیزات  الکتریکی  به  کار  رفته،  خدمات  پس  از  فروش  و  سابقه  شرکت  سازنده  نیز  توجه  کرد.

در زیر لیست قیمت چند مدل از تابلوهای برق صنعتی تولید شده توسط شرکت نیکسا قرار داده شده است جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02188533826 تماس بگیرید

لیست قیمت تابلو برق صنعتی
  جدول شماره 1- لیست قیمت تابلو برق صنعتی نیکسا

نحوه دریافت لیست قیمت تابلو برق طرح ریتال و سیواکن

مشتریان محترم می توانند با بررسی مدل های زیر به خرید تابلو برق صنعتی مورد نظر خود اقدام نمایند:

 • ایستاده: طرح ریتال (Rittal) و طرح سیواکن (Sivacon) از نوعindoor یا outdoor
 • دیواری: طرح ریتال (Rittal)، از نوع توکار یا روکار

جهت دریافت لیست قیمت تابلو برق طرح ریتال پروژه خود می‌توانید با شرکت تماس بگیرید و یا از طریق فرم زیر درخواست خود را ثبت کرده تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

فرم مینیمال تماس

شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان نیکسا در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

نحوه سفارش تابلو برق صنعتی از نیکسا

به دلیل نوسانات قیمت تابلو برق (پارامترهای گوناگون آن نظیر جنس بدنه تابلو، ابعاد، نوع آن و …) در بازار، برای کسب اطلاع دقیق‌تر از لیست قیمت تابلو برق صنعتی نیکسا، سفارش و خرید تابلو برق صنعتی می‌توانید با شماره های زیر با ما در ارتباط باشید:

021-88533826  

021-88526642

( 0912-2502279 ) WhatsApp

و یا در صورت تمایل می‌توانید درخواست خود را از طریق آدرس ایمیل زیر برایمان ارسال نمایید..

info@nicsaco.com

سخن پایانی

از انواع تابلو برق صنعتی که عموما در صنایع مختلف در دنیا و به طبع آن در کشور ما بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد تابلو برق صنعتی ریتال می‌باشد. از آنجایی که قیمت تابلو ریتال به دلیل قیمت ارز بسیار بالا می‌باشد و از طرفی واردات این کالا هم به دلیل تحریم های موجود مشکلات خاص خود را دارد. شرکت نیکسا اقدام به طراحی و ساخت تابلو برق صنعتی با عنوان تابلو برق صنعتی طرح ریتال نموده است. جهت دریافت لیست قیمت تابلو برق طرح ریتال و لیست قیمت تابلو برق صنعتی مدل سیواکن با ما تماس بگیرید.

شماره تماس

 

021-88533826

عناوین مطالب

14 پاسخ

 1. سلام
  با توجه به لیست قیمت تابلو برق صنعتی نیکسا، چه عواملی بر قیمت نهایی یک تابلو برق تاثیر می‌گذارند؟
  آیا ارائه خدمات جانبی مانند طراحی، ساخت، تست و نصب تابلو برق توسط نیکسا بر قیمت نهایی تاثیر می‌گذارد؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   قیمت نهایی ساخت تابلو برق صنعتی نیکسا به عوامل مختلفی بستگی دارد که به طور کلی می‌توان آنها را به دو دسته مشخصات فنی تابلو برق و خدمات جانبی ارائه شده تقسیم کرد:
   1. مشخصات فنی تابلو برق شامل : نوع کاربری،ابعاد و اندازه،نوع و برند تجهیزات ،سطح حفاظت IP،ویژگی‌های خاصHMI، PLC
   2. خدمات جانبی:طراحی و تست در قیمت تمام شده تاثیری ندارد ولی نصب یا کمک در راه اندازی شامل هزینه می شوند

    1. حتما، خرید تابلو برق صنعتی بصورت انبوه شامل تخفیف می باشد. در صورت تمایل با شرکت به شماره 021-88526643 تماس بگیرید

  1. سلام
   با کمال احترام، لیست قیمت تابلو برق طرح ریتال که ارائه شده است تا پایان سال 1403 معتبر می باشد.
   برای اطمینان بیشتر، قبل از نهایی کردن سفارش خود، می توانید با بخش فروش یا خدمات مشتریان شرکت تماس بگیرید.

  1. سلام، بله جناب مهندس شرکت نیکسا امکان فروش تابلو برق صنعتی چه بصورت تنها بدنه تابلو و چه بصورت فروش تابلو برق کامل را دارا می باشد.

  1. سلام خیر ، قیمت باضریب تعداد افزایش نمی یابد .لطفاً برای آگاهی از قیمت دقیق تابلو برق ایستاده چند سلولی، با شرکت نیکسا تماسhttps://nicsaco.com/contact/ بگیرید.

  1. سلام، خیر، جدول قیمتی شامل تابلو طرح سیواکن نمی‌شود.دلیل این امر تنوع بسیار زیاد و همچنین ماهیت کشویی بودن این نوع تابلوها است.برای اطلاع از قیمت دقیق تابلو طرح سیواکن مورد نظر خود، با همکاران ما تماس بگیرید.

  1. سلام،
   برند و کیفیت قطعات، طراحی و پیچیدگی ، ابعاد و اندازه و تعداد سلول های تابلو، استانداردهای ساخت، نوسانات قیمت مواد اولیه بنابراین قیمت ارائه شده برای تابلو برق 20 کیلو ولت با توجه به شرایط بالامی‌تواند متفاوت باشد.
   برای دریافت قیمت دقیق و به روز، می‌توانید با واحد بازرگانی این شرکت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *