فروش انواع تابلو برق صنعتی و ساختمانی

فروش انواع تابلو برق صنعتی و ساختمانی

شرکت مهندسی نیکسا، طراح و سازنده انواع تابلو برق، ساخته شده با بهترین کیفیت و مطابق با استانداردهای روز دنیا می باشد. در این تابلوها از نوار درزگیر و فوم جهت آبندی درب تابلو، لبه های خمیده به جهت جلوگیری از ورود مایعات به داخل تابلو و لولای مخفی برای استحکام و زیبایی بیش تر آن استفاده شده است.

 درجه حفاظت تابلوهای برق نیکسا منطبق بر استاندارد IEC60529  می باشد. تابلوهای با IP67 برای نصب در داخل و خارج ساختمان به کار گرفته می شوند که می توانند مدت زمان 30 دقیقه در عمق 1 متری آب بدون آن که آب به داخل آنها نفوذ نماید، قرار بگیرند. تابلوهای با IP68 نیز اگر برای تست حفاظت به مدت 7 شبانه روز در عمق 1 متری آب فرو برده شوند، آب به داخل آن ها نفوذ نخواهد کرد.

 

مراحل کلی ساخت بدنه تابلو برق در کارخانه نیکسا به شرح زیر است:

1. فلز و جوشكاري تابلو برق

نوع دستگاه هاي استقرار يافته در اين بخش، از ادوات سنگين فلزكاري مي باشد كه به ترتيب وظایف زیر را بر عهده دارند:

 • برشکاری : دستگاه گيوتين برش
 • پانچ کردن: ماشین پانچ 12 و 8 تني
 • خم کاری: دستگاه خم 40 تني ديجيتال و خم دستي
 • مته کاری: دستگاه مته
 • جوشکاری: دستگاه جوش 250 A
 • فرز کاری: سنگ فرز

 

2. رنگ كاري تابلو برق

در اين بخش از رنگ های ساده برای فضای باز و رنگ های چرمی برای محیط بسته استفاده می شود. پودر رنگ، داخل دستگاه رنگ پاش ریخته شده و با ولتاژ 20 کیلوولت، باردار می شود. سپس بدنه تابلو به زمین متصل شده و عمل پاشش انجام می شود. پس از آن، قطعه رنگ شده از چنگك، آويزان مي شود تا رنگ خود را بگيرد و خشك شود.

 در مرحله بعد، قطعات نيمه خشك شده به كوره منتقل مي شوند و با درجه حرارت 180 درجه سانتی گراد در مدت 20 دقيقه، به صورت کامل، خشک می شوند.

نوع رنگ متناسب با شرايط آب و هوايي، مکان جانمایی تابلو، اپراتور تابلو و دما و رطوبت، انتخاب شود. هم چنین باید ضوابط استاندارد در انتخاب رنگ مناسب، نیز در این بخش، لحاظ شود. نوع و ضخامت رنگ استفاده شده با آگاهي از محل نصب تابلو، بين 20-40 ميكرون، متغير است. استفاده از پیستوله و غوطه وری، از روش های متداول رنگ آمیزی تابلوها هستند.

با انتخاب رنگی مناسب و استفاده از روش صحیح رنگ کاری، می توان طول عمر تابلو را بیمه کرد. قبل از رنگ آمیزی، آزمون های گوناگونی هم چون چربی زدایی، زنگ زدایی و فسفات کاری بر روی تابلو انجام می شود که در صورت موفقیت آمیز بودن این آزمون ها، رنگ آمیزی این تابلو قابل قبول خواهد بود.

 

انواع تابلو برق های تولیدی در شرکت نیکسا به شرح زیر می باشند:

هم چنین محصولاتی چون  ...

 در کنار ...

 • جانکشن باکس (Junction Box)
 • لوکال باکس (Local Box)
 • تابلو برق کنتوری (ساختمانی)

مشتریان محترم می توانند با بررسی مدل های زیر به خرید تابلو برق مورد نظر خود اقدام نمایند:

 • ایستاده: طرح ریتال (Rittal) و طرح سیواکن (Sivacon) از نوعindoor یا outdoor
 • دیواری: طرح ریتال (Rittal)، از نوع توکار یا روکار

به دلیل نوسانات قیمت تابلو برق (پارامترهای گوناگون آن نظیر جنس بدنه تابلو، ابعاد، نوع آن و …) در بازار، برای کسب اطلاع دقیق‌تر از لیست قیمت، سفارش و خرید تابلو برق با شماره های زیر در ارتباط باشید:

021-88533826  

021-88526642

( 0912-2502279 ) WhatsApp


مقاله های نیکسا